Запис на тест драйв

Запис на сервіс

Розрахунок кредиту

Новини

Для водія і автомобіля: топ-5 правил безпечної їзди під час спеки

Опубликовано 16 мая, 2019 в 12:36 пп

За повідомленням Українського Гідрометцентру, вже на наступному тижні можна очікувати спеку. У зв’язку з цим автоексперти «Бліц-Авто»дали кілька рекомендацій щодо безпечної їзди під час літньої спеки.

Перед поїздкою автомобіль необхідно провітрювати. У спеку повітря в салоні закритої машини може нагріватися до 60 градусів. Остудити автомобільну «сауну», звичайно, здатний кондиціонер, але під дією високої температури «шкіра» і пластик обробки автомобіля можуть виділяти отруйні речовини, отруйні для людського організму.

Автомобіль потрібно тримати в чистоті. Незалежно від кольору машини, брудний кузов під сонячними променями нагрівається швидше, тому що чиста відполірована поверхня відображає частину теплових променів. Тому, в спеку необхідно частіше влаштовувати водні процедури свого автомобіля. «Чисте» правило поширюється і на салон машини. Якщо на торпеді залишився бруд, то прямі сонячні промені можуть назавжди «зафіксувати» такий трафарет.

У пробці потрібно глушити двигун. Щільний міський трафік і спека — найскладніші умови роботи для машини. Автомобіль пересувається повільно, він не охолоджується зустрічними потоками вітру. Система кондиціонування працює в інтенсивному режимі і може стати причиною перегріву двигуна. Тому, необхідно іноді перевіряти температуру охолоджуючої рідини і при наближенні до відмітки 100 градусів кондиціонер відключати, а ще краще заглушити двигун.

Необхідно тримати дистанцію і дивитися на дорогу крізь сонячні окуляри. У спеку асфальт покривається тонкою маслянистою плівкою, яка може «повести» машину в сторону в самий невідповідний момент, тому потрібно тримати безпечну дистанцію з іншими учасниками дорожнього руху.

Небезпека також може виникнути під час їзди проти сонця, яке сліпить автомобіліста та знижує видимість. Для водіння у спеку треба завжди використовувати спеціальні сонцезахисні окуляри.

Потрібно стежити за власним здоров’ям. Під час спеки людина швидше втомлюється, знижується реакція і зростає тиск. Тому в дорогу необхідно з собою брати пляшку чистої води і пити кожні 15 хвилин по кілька ковтків — це дозволить уникнути зневоднення. Навіть при невеликому нездужанні краще зупинити автомобіль, відпочити і потім продовжити шлях.

Любителі кондиціонерів також повинні пам’ятати, що сильно ризикують — з таким агресивним охолоджувачем легко застудитися. Направляти потік повітря потрібно в середину салону, уникаючи прямих влучень на людей і на лобове скло, воно при різких перепадах температур може тріснути.

Дотримуйтеся цих простих правил та будьте обережні на дорозі!