Запис на тест драйв

Запис на сервіс

Розрахунок кредиту

Новини

Лайфхак від БЛІЦ-АВТО: КРУЇЗ-КОНТРОЛЬ — що це? Як працює?

Опубликовано 29 мая, 2018 в 6:26 пп

Без круїз-контролю поїздки на тривалі відстані втомлюють водія. Розповімо що таке круїз-контроль, як ним користуватися і чим відрізняється пасивний від адаптивного.

ЩО ТАКЕ КРУЇЗ-КОНТРОЛЬ?

Це пристрій, що підтримує постійну швидкість автомобіля, автоматично додаючи газ при зниженні швидкості руху і зменшуючи при її збільшенні, наприклад, на спусках, без участі водія.

Найчастіше, круїз-контроль використовують під час руху по трасі. У міських умовах, де швидкість руху автомобіля непостійна, він не дуже потрібен. З метою безпеки круїз-контроль відключається, як тільки ви натискаєте на педаль гальма, він неактивний на швидкості менше 40 км / год.

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ КРУЇЗ-КОНТРОЛЕМ?

Система круїз-контролю складається із 5 кнопок, розташованих на кермі: On (ввімкнути), Off (вимкнути), Set \ Accel (встановити / збільшити), Resume (відновити), Coast (знизити). Плюс педаль гальма, яка відключає круїз-контроль.

З кнопками включити / вимкнути більш-менш зрозуміло. При натисканні кнопки Set / Accel круїз контроль зафіксує швидкість, з якою ви йдете на даний момент. Якщо повторно натиснути цю кнопку, то швидкість збільшиться на 2 км / год. Якщо ви гальмували, то для відновлення втраченої швидкості потрібно натиснути кнопку Resume. Якщо тримати кнопку Coast, то швидкість буде знижуватися.

ЩО ТАКЕ АДАПТИВНИЙ КРУЇЗ-КОНТРОЛЬ?

Розробляється новий круїз контроль адаптивного типу, який буде стежити за швидкістю руху попереду автомобіля, що йде і коригувати швидкість руху вашої машини, щоб зберегти безпечну дистанцію між ними. Такий тип круїз-контроль ще називають активним. Традиційний круїз-контроль називається пасивним.

Активний круїз-контроль буде підтримувати постійну швидкість автомобіля і регулювати її в залежності від швидкості попереду автомобіля, що йде, підтримуючи безпечну дистанцію між ними. Дана можливість з’являється завдяки додатковій установці радару і цифрового процесора сигналу.

Система активного круїз-контролю покликана допомагати водієві уникати зіткнення з попереду йде транспортом. Якщо система не встигає знизити швидкість і є ймовірність зіткнення, то вона подає водієві сигнал натиснути на гальма або піти в сторону від зіткнення. У просунутих системах, вона здатна самостійно загальмувати без участі водія.

Важливо: щоб користуватися круїз-контролем, автомобіль і вся електроніка в ньому повинні бути повністю справні і в робочому стані, особливо гальма.