Запис на тест драйв

Запис на сервіс

Розрахунок кредиту

Новини

Седан або хетчбек?

Опубликовано 18 июня, 2018 в 4:55 пп

Часто покупцям доводиться стикатися з вибором між седаном і хетчбеком, адже одна і та ж модель пропонується з різним типом кузова. Вони дуже схожі, але при цьому такі різні. Що ж обрати — седан чи хетч ? Що вибрати?

Седан — найбільш традиційний кузов із чотирма дверима, вираженими капотом і багажним відсіком. Їх ще називають «трьохоб’ємник», так як візуально в профіль можна виділити три окремих частини кузова. Багажник відділений від пасажирського простору.

2018 Rio

Хетчбеки ж, в свою чергу, є двухоб’эмними, оскільки у них явно виражені тільки дві «коробки» — капот і пасажирська капсула, частиною якої є багажний відсік. Для пасажирів такі машини мало чим відрізняються від седанів, але часто бувають представлені в трьохдверній конфігурації. «Повноцінні» ж машини називають «п’ятидверним», так як багажна кришка  випадку є п’ятими (або третіми) дверима.

2018 Rio 5-Door

На відміну від седанів, дах хетчбека триває за другий ряд сидінь, даючи, таким чином, максимум доступу до багажного відсіку через п’яті двері. Такий дизайн також робить багаж доступним з салону (втім, у седанів в більшості випадків це також можливо, хоча і менш зручно). Великий плюс хетч полягає в тому, що, прибравши багажну полицю і склавши спинки сидінь, можна отримати величезний простір для багажу зі зручним доступом. Наприклад, в Rio прекрасно вміститься дорослий велосипед. Таким чином, незважаючи на те, що паспортний обсяг багажного відсіку у седанів більше, хетч гнучкіше і універсальніше в щоденному застосуванні.

2018 Rio 5-Door

Неочевидний плюс хетч — вони, як правило, економічніше седанів за рахунок меншої маси.

З іншого боку, у седанів зазвичай трохи потужнішими мотори, що важливо для багатьох водіїв, які люблять максимальну віддачу і прискорення. А завдяки виділеному багажнику і більшою колісній базі, вони стійкіші на дорозі. Ще одна перевага седанів — більший акустичний комфорт у порівнянні з хетч.

2018 Rio

Вибір кузову — завжди питання особистих переваг. Kia ж намагається випускати машини на різний смак. Тож давайте розглянемо переваги обох типів кузовів на прикладі популярних моделей Kia Rio і Kia Cerato (Forte).

Два обличчя Kia Rio: седан і хетчбек

Обидві версії четвертого покоління Kia Rio пропонують покупцям трохи більшу машину за рахунок збільшення колісної бази. Інтер’єр став просторіше і сучасніше, покращилося оснащення, а матеріали салону стали більш преміальними, в Rio прийшли сучасні технології, раніше недоступні для цього класу. Під капотом 1,2 або 1,4-літровий бензиновий мотор на 84 або 109 к.с. відповідно. Можна вибрати кращу динаміку або кращу економічність на свій смак.

2018 Rio 5-Door EX

Незважаючи на однакові ТХ, у хетча вужча фірмова решітка радіатора «ніс тигра» і дещо інший дизайн протитуманних фар. Фари головного світла хетча 4-хлынзові, а у седана — двохлінзові. Задні сидіння хетча складаються, даючи можливість суттєво збільшити багажний простір і перевозити великогабаритні вантажі.

2018 Rio

Kia Cerato: седан і хетчбек 

Незалежно від кузова, Kia Cerato, також відомий в деяких регіонах світу як Forte, може похвалитися вишуканим і спортивним дизайном. Його переваги — економічна і потужна силова установка і просунуті системи допомоги водієві. Разом із потужним, але при цьому економічним двигуном, Cerato пропонує покупцям просторий салон, який подарує комфорт на будь-якій дистанції.

2019 Forte

Як і в Rio, очевидна різниця між седаном і хетч лежить в першу чергу в організації багажника. В обох авто стильний витончений дизайн із впізнаваною радіаторною решіткою, яка у хетча плавно перетікає у фари.

2018 Forte 5

Вибір між хетч і седаном дуже індивідуальний та залежить від безлічі обставин. Якщо ви шукач пригод і любите возити з собою багато різного спорядження, то, очевидно, ваш вибір хетчбек. З іншого боку, якщо в першу чергу важлива плавність ходу і тиша в салоні в щоденних поїздках, то варто звернути увагу на седан. То який же Kia ваш? Обирайте  свое авто на нашому сайті, записуйтеся на тест-драйви, щоб зробити зважений вибір. Чекаємо на вас!

 

Інформаційне джерело: https://blog.kia.ua