Запис на тест драйв

Запис на сервіс

Розрахунок кредиту

Новини

Випробувальний центр Kia в пустелі Мохаве

Опубликовано 8 июня, 2018 в 3:10 пп

У двох годинах їзди на північ від Лос-Анджелеса, поруч із базою ВПС Едвардс і чинним золотим рудником, у пустелі Мохаве знаходиться місце, де компанія Kia випробовує свої авто та  регулярно отримує визнання в опитуваннях по надійності.

А якщо точніше, в своєму випробувальному центрі Kia тестує в 40-градусній спеці під палючим каліфорнійським сонцем кожен елемент своїх автомобілів: кермові колеса, приладові панелі, консолі, чохли для сидінь, фари, бампери і багато іншого.


Бос об’єкта — Метт Сіре, описує це екстремальне випробування як «найгірший кошмар для автомобіля». Деякі компоненти тестуються в НАСА-подібних боксах, що повертаються за сонцем. Інші просто пригвинчуються до робочих столів і залишаються зовні на певний час. Випробувальний центр вартістю 1,5 мільйона фунтів стерлінгів відправляє похвилинні дані досліджень до штаб-квартири автовиробника в Південну Корею.

Лаборант Тім Мартінес говорить: «Ці бокси схожі на інкубатори. Вони оснащені вентиляторами і завісами, так як після 12 годин сонцеспеки, в день температура всередині може досягати 90-110 градусів за Цельсієм. В принципі, ми тестуємо деталі автомобілів УФ-випромінюванням і сумарним випромінюванням, щоб побачити, чи буде зразок погіршуватися, тьмяніти, плавитися або руйнуватися зовсім. Ми називаємо це прискореним атмосферним впливом. Тут ми можемо отримати п’ятирічний знос всього за шість місяців».

Комплекс Kia площею 1 740 гектарів включає 10 тестових треків. Є гладкий ділянку в 10 км, високошвидкісний овал, 4-кілометровий звивистий ділянку і трек для позашляховиків. Але найдивнішою є ділянка «спеціальної зони», що відтворює найгірші дороги в світі.

Є бруковані секції, бетонні блоки, вибоїни, «пральні дошки», залізничні переїзди, соляні ванни, гравійні доріжки і щось, зване «Choppy Road» ( «хитромудра дорога»), що змушує тестових пілотів «стукати зубами».