Запис на тест драйв

Запис на сервіс

Розрахунок кредиту

Новини

Три предмета, які ні в якому разі не можна зберігати в багажнику

Опубликовано 21 мая, 2019 в 3:56 пп

Весняне тепло і яскраве сонце сприяє не тільки гарному настрою, а й перегріву багажника автомобіля до надто високих температур. Значить, настала пора викласти все, що не переносить спеку. Яким речам не місце в багажному відділенні влітку, розібралися наші спеціалісти «Бліц-Авто».

Чого тільки не знайдеш у деяких водіїв у багажнику, особливо, якщо до прибирання не доходять руки. Балончики і баночки, каністру бензину та купу брудних ганчірок, незрозумілу купу мотлоху, велика частина якого заслуговує якнайшвидшого переміщення до сміттєвого баку. Левова частка всього перерахованого вище — абсолютно нешкідлива і просто займає місце. Але є предмети, які потрібно викласти. Причому, негайно!

ПЛАСТИК І СКЛО

Іноді на заправках, за проханням водія, наливають  бензин у пластикову каністру або ж запросто можуть наповнити тонку чи вже піддану деформації ємність від мінералки. Таким чином, до багажнику автомобіля потрапляє бомба уповільненої дії. Розжарившись на сонці, непридатну для транспортування палива тару починають розпирати пари легко займистої рідиною. Бензин ні в якому разі не можна перевозити в такій «упаковці».

Металеві ємності або баки зі спеціального полімеру — ось єдиний доступний варіант транспортування. Але навіть їх не можна довго зберігати в багажнику: вони не герметичні, пари палива потрапляють до салону і  пасажири можуть отруїтися.

РОЗЧИННИК

Тонка пластикова фляга і скляна пляшка — найпоширеніша тара для роздрібного продажу різних розчинників. До речовини входить ацетон — рідина, яка швидко випаровується і миттєво запалюється. Навіть крихітної півлітрової пляшки вистачить, щоб влаштувати потужна пожежа. Розчиннику притаманні всі властивості бензину, описані вище, тільки процеси відбуваються набагато швидше. Він легше загоряється.

А тепер на секунду уявимо таку ситуацію: різке гальмування, скляна пляшка летить по багажнику та врізається в стінку. Пластик в цій ситуації теж навряд чи переживе «зіткнення» з твердими предметами. Тут все зрозуміло.

АЕРОЗОЛЬ

Про балони з аерозолем і фарбою, які під впливом високої температури просто вибухають, мабуть, довго писати не потрібно.

Вибухаючи, балон деформує кузовні деталі, вибиває скла. Здетонований у салоні флакон призведе до глобального ремонту, що межує з реконструкцією: крісла і диван, обшивки дверей та торпеди, кермо і підлікотник доведеться замінити. А якщо в момент вибуху в салоні виявиться людина?

Щоб уникнути вищеописаних наслідків, досить просто не зберігати в автомобілі подібні рідини, уникати їх перевезення або, в разі екстреної необхідності, проводити роботи з ними максимально швидко та на невеликих відстанях.

Бережіть себе!