Запис на тест драйв

Запис на сервіс

Розрахунок кредиту

Новини

Правила водіння у дощову погоду

Опубликовано 16 апреля, 2019 в 10:15 дп

В Україні почалися затяжні дощі. Як перебудувати стиль водіння в таких умовах, щоб не піддавати себе і оточуючих на небезпеку?

Чим небезпечний дощ для автомобіліста? Під час дощу знижується видимість, дорога стає слизькою, а управляти автомобілем стає складніше. Поради наших експертів від «Бліц-Авто», як вести себе водієві під час дощу, допоможуть уникнути неприємностей на дорозі.

Обмежена видимість

У дощову погоду всі предмети, включаючи пішоходів і інші автомобілі, видно нечітко. Видимість погіршується ще й через краплі дощу, що падають на вітрове скло та через бруд від машин, які їдуть попереду. Радимо завжди тримати бачок омивача повним, а склоочисники — в ідеальному стані, щоб у будь-який момент очистити лобове скло.

Не рекомендується опускати бічні стекла, навіть якщо вони запітніли. Автомобілі можуть облити вас водою, а це може відволікти вас від дороги.

Слизька дорога
Навіть  ідеальна дорога в дощ перетворюється, можна сказати, на ковзанку. Чому так відбувається? Справа в тому, що шар піску і бруду намокає, а коли він опиняється між покришками і дорогою, то стає своєрідною «змазкою». Більш того, масло від машин утворює плівку, яка під час дощу розмокає і збільшує ковзання.

Розмокла бруд в значній мірі погіршує зчеплення шин з поверхнею дороги. Особливо на самому початку дощу, коли вся грязь з асфальту ще не змита. До речі, дрібний дощ набагато небезпечніший, ніж проливний. Коефіцієнт зчеплення в цьому випадку набагато менше, ніж після зливи!

Варто зазначити, що властивості зчеплення у різних дорожніх покриттів відрізняються. Так, наприклад, асфальт і мостові з великих каменів більш небезпечні під час дощу, ніж бетон і бруківка.

Правила водіння в дощову погоду

  1. Швидкість автомобіля не повинна перевищувати 50 км / год.
  2. Гальмівний шлях на мокрій дорозі збільшується, тому починайте гальмування заздалегідь. Завчасне гальмування дозволить іншим транспортним засобам вчасно зорієнтуватися і знизити швидкість.
  3. Не радимо під час дощу користуватися круїз-контролем. Часто ця система не адаптована під сирі погодні умови і вважає, що машина їде по сухому асфальту.
  4. Не забувайте про фари. Автомобіль із включеними фарами помітніше в погану погоду. Найоптимальніший варіант — протитуманні фари, а ось дальнє світло, відбиваючись від крапель дощу, буде сліпити.
  5. Обов’язково дотримуйтеся дистанції до автомобіля, що їде попереду. Ще раз нагадаємо, що гальмівний шлях на мокрій дорозі збільшується.
  6. Якщо склоочисники з якоїсь причини не працюють, продовжувати рух заборонено! Видимість в цьому випадку нульова, а це вкрай небезпечно.
  7. Якщо ваш автомобіль занесло, не потрібно робити різких поворотів керма і тиснути на гальма. Інакше автомобіль закрутить.
  8. Пам’ятайте, що в негоду пішоходи часто забувають про обережність, бажаючи швидше сховатися від дощу. Так що перед пішохідними переходами заздалегідь зменшуйте швидкість, хоча робити це потрібно і в гарну погоду.
  9. Якщо гальмівні колодки намокли, ефективність гальм помітно знижується. Висушити їх дуже просто: слід проїхати невелику відстань, при цьому злегка натискаючи на педаль гальма кілька разів. Колодки зігріються, а вода випарується.
  10. Завжди гальмуйте перед калюжами. По-перше, в них може бути яма або відкритий люк. По-друге, вода може потрапити в гальмівні колодки. І, по-третє, може виникнути, так званий, ефект аквапланування: на високій швидкості вода не встигає йти з-під коліс, і автомобіль «пливе», тобто стає практично некерованим.

Пам’ятайте ці правила та бережіть себе!